Parlamentná fraška o Ježišovi a homosexuáloch

Autor: Lukáš Vyletel | 30.10.2012 o 21:05 | (upravené 1.11.2012 o 18:07) Karma článku: 17,36 | Prečítané:  3758x

To čo sa udialo vrámci parlamentnej rozpravy o registrovaných partnerstvách je fraška, ktorá absolútne nepatrí do parlamentu a rozhodnie nie kvôli tomu, akým tónom na seba poslanci rozprávali.

Registrované partnerstvá homosexuálov nie sú niečo, čo by ma výsostne zaujímalo. Myslím, že to má niečo málo spoločné s tým, že do tejto skupiny ľudí nepatrím. Osobne však nepovažujem za problém, keby sa niečo také schválilo. Pre heterosexuálnych ľudí sa takýmto počinom nezmení vôbec nič. Absolútne vôbec NIČ. Uľahčí to však život početnej skupine homosexuálnych párov. Štatistiky v tomto ohľade žiaľ nie sú veľmi presné a tak sa odhady počtu homosexuálov rôznia od 5-20% obyvateľstva. Ak to pre tých 5-20% má zmysel a nijako to nezaťažuje zvyšnú populáciu, problém v tom nevidím.

Osobne by mi ani veľmi nevadil stav, kedy by parlament naďalej udržoval v tejto téme status quo, aj keď treba uznať, že je mierne diskriminujúci. Samotné rozhodnutie, nech už by bolo akékoľvek na mňa reálny dopad nemá a preto sa ním ďalej nemienim zaoberať. Avšak čo už ma zaujíma, sú dôvody prečo by k zmene dôjsť malo, prípadne nemalo.

Na rozprave parlamentu na túto tému odzneli argumenty pána Poliačika o tom, že aj Ježiš by hlasoval za registrované partnerstvá. Na podporenie tohto tvrdenia povedal, že Ježiš nikde v Biblii neodsúdil homosexualitu: "Nikde, nech ideme od Starého po Nový zákon".

V prvom rade, Ježiš sa objavuje až v Novom zákone, preto pochopiteľne sa nemohol proti homosexualite vyjadriť v Starom zákone. V druhom rade, pán Poliačik pravdepodobne nečítal Starý zákon, alebo minimálne prehliadol Leviticus 18:22, kde sa výslovne píše, že muž s mužom nesmie mať styk ako so ženou.

"Nesmieš nečisto obcovať s mužom tak, ako sa pohlavne obcuje so ženou. To by bola ohavnosť!" Leviticus 18:22 (prevzané zo stránky http://www.svatepismo.sk/)

Slovenský preklad je v tomto verši veľmi benevolentný, viaceré hlavne staršie preklady dávajú čitateľovi jasne na vedomie, že Boh z takejto činnosti rozhodne radosť nemá!

Rád by som tiež poukázal na očividne chybnú logiku, z ktorej pán Poliačik vychádzal, menovite, podporil svoje tvrdenie, že Ježiš by hlasoval za registrované partnerstvá tým, že Kristus sa proti homosexuálom nevyjadril. To, že sa voči nim nevyjadril negatívne rozhodne neznamená, že takéto partnerstvá podporoval a že by hlasoval za registrované partnerstvá.

Ak by sa registrované partnerstvá podporili na základe týchto argumentov pána Poliačika(prípadne podobných), rozhodne by som nepodporoval taký zákon. Celá idea by vychádzala z úplne chybných predpokladov a z nesprávnej logiky. Samozrejme nebol by to parlament, keby sa nenašli poslanci, ktorí nesúhlasia s názormi poslancov z inej politickej strany.

A tak sa ozývali parlamentom veľmi závažné protiargumenty. Prinajlepšom tak závažné, ako argumenty poslanca SaS.„Ježiša Krista si neber do úst, mňa to uráža,“ zakontroval Richard Vašečka z Obyčajných ľudí. „Neobtieraj si svoju nevymáchanú liberálnu hubu o Ježiša,“ pripojil sa ďalší z radu Obyčajných, Igor Matovič. V prekvapivo presvedčívých odhadoch Ježišovho správania pokračoval aj predseda Mostu-Híd: „Viete, čo by urobil Ježiš Kristus, zobral by bič. Myslíte, že Ježiš Kristus by podporoval necnostné správanie sa?“

Nie som si istý ako presne tieto výroky protiargumentujú výrokom Martina Poliačika(dovolím si tvrdiť narozdiel od tých mojich). Neviem odkiaľ naberajú páni poslanci dojem, že vedia, čo by spravil Ježiš Kristus. No za najdôležitejší fakt považujem to, že je to úplne irelevantné! Témy registrovaných partnerstiev sa to totiž vôbec netýka. To, či budú povolené registrované partnerstvá je z pohľadu práva iba štatút dvoch ľudí, ktorý im dá nejaké výhody typu dedičstvo, či možnosť poznať zdravotný stav partnera vo vážnych prípadoch, keď je jeden z partnerov v nemocnici. Z pohľadu kresťanskej náuky zhrešia ale tí, ktorí sa činu dopustili a nie tí, ktorí im povolili registráciu svojho zväzku. Dotyční "hriešnici" sa totiž hriechu budú a aj sa už dopúšťajú bez ohľadu na to, či tu máme legislatívu umožňujúcu registrované partnerstvo. V každom prípade štát a právo nezaujíma a nesmie zaujímať, kto je akého vierovyznania a aké hodnoty uznáva, prípadne neuznáva jeho náboženstvo.

Parlament nie je miesto, kde by sa mali prepierať náboženské názory poslancov. V parlamente sa riešia zákony, ktoré ovplyvňujú všetkých obyvateľov Slovenska. 13% Slovákov sú ateisti, mnohí ďalší sú iného vierovyznania (nekresťanského). 150 poslancov v parlamente však ovplyvňuje svojimi súkromnými náboženskými predstavami aj týchto ľudí! Je nemysliteľné, aby sa na základe úplne hlúpych argumentov, ktoré navyše nepochádzajú z práva, ale náboženských predstáv, ktoré v sekulárnom štáte nemajú mať svoje miesto v parlamente, schvaľovali akékoľvek zákony!

Dnes sme tu už len krôčik od toho, aby na nejakom ďalšom zasadnutí parlamentu poslanci nezačali riešiť s rovnako fundovanými náboženskými argumentami školstvo! Majme sa na pozore, aby náhodou v parlamente nevznikla rozprava o tom, či vôbec učiť napríklad evolučnú teóriu. Myslím, že to, čo sa deje v parlamente už nemôže ostať bez povšimnutia. Je na čase, aby sme vyjadrili svoj nesúhlas so spájaním politiky a náboženstva. Náboženstvo patrí do súkromia a do kostola, rozhodne však nie do parlamentu!

Ak súhlasíte s mojím názorom, prosím zvážte zdieľanie tohto článku dalším ľuďom. Treba vyjadriť čo najväčší nesúhlas s takýmito praktikami v parlamente, povedať NIE poslancom, ktorí uprednostňujú náboženstvo pred zdravým rozumom a rozšíriť povedomie spoločnosti o tom, prečo náboženstvo v parlamente nie je dobré. Ďakujem

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Protischránkový register má prvú obeť, vypovedali nájom bratislavskej stanice

Firma má v prenájme pozemky pred stanicou.

DOMOV

Gajdoša kritizuje jeho tajomník z Mosta

Na čom bude lietať slovenská armáda mali povedať do konca septembra.

DOMOV

Pellegriniho úradníčka má blízko k IT firme spájanej s Počiatkom

Žiláková má mať vzťah so šéfom Anextu.


Už ste čítali?